Še nekaj vprašanj glede okraševanja tort

mlada kuharica  

član od: 26.1.2007

sporočila: 111

tema odprta - 21. feb 2008 21:50 | ogledi: 4.145 | odgovori: 72

pozdravljene!

mene pa zanima, čeprav je bilo o tem že ogromno govora,...o tičini masi,...ampak nisem nikjer našla glede nanašanja,...kako vam rata da je ob robovih vse tako gladko? mislim torta je okrogla,..in kako nastane da je tudi obod popolnoma brez gub? ali je cela torta iz enega dela ali sta dva? pa še:ali je lahko pod tičino maso kar marmelada?

že v naprej hvala za odgovore

mlada kuharica mlada kuharica

Sashika  

član od: 29.3.2006

sporočila: 639

21. feb 2008 22:44

Se kar pridružujem vprašanju- kako vse tako lepo uspe? Izdelki so krasni! Pa še moje vprašanje: a mora biti pod ticino maso nujno maslena krema, a je lahko tudi kaj drugega? Hvala za odgovore! Sashika

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

21. feb 2008 23:45

Pod tičino gre maslena krema ali čokoladna glazura. Jaz tičino razvaljam (malo debelejše). Torto premažem z masleno kremo in jo dam za nekaj časa v haldilnik, da se maslena krema strdi (se potem lepše s tičino dela). Potem tičino položim na torto in z rokami POČASI gladim po robu in nato naprej. Tičina se lepo počasi razteza in prilepi na torto. Vzemite si čas. Ne hitet. Upam, da ste me razumeli Lp http://www.moj-album.com/vstopnica/h4jrxgib2 E.

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

22. feb 2008 0:45

Vse, kar je napisala morska medvedka... Meni maslena krema ni tako dobra, čokolade se mi ne da vedno topit, sem dala zadnjič kar nutello in se mi ni nič topilo. Od zdaj delam samo še z nutello, sem tako vesela, da sem to sprobala... Pomembno je, da gre tičina v enem kosu na torto, z obodom vred. Če se boste odločile, da boste večkrat delale s tičino, toplo priporočam, da si kupite silikonsko podlogo za valjanje. Razvaljaš na oni strani, kjer ni krogov, za kakih 10 cm več kot je premer torte, potem pa kar s podlogo preneseš na torto in lepo odlimaš podlogo. Pogladiš po površini in potem po obodu, odvečni del pri dnu odrežeš, okoli dna oboda ponavadi še narediš trak ali pletenico. Jaz nimam gladilca, v pekarni Vrhnika je zasoljen, lahko pa kupite v kakšnem Bauhausu gladilec za stene in s tem potem gladite tičino. Meni se zdi, da ga ne potrebujem, imam pa tak majhen lesen valjček, ki ga pa tudi nič ne rabim. Če ne valjate na silikonu, pa prenesete tičino na valjarju, samo to je meni že spet risky business. katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

22. feb 2008 7:13

Meni še vedno ni jasno - kaj naredite z odvečnimi gubami na obodu? Gledam slike postopka - na eni sliki tičina lepo položena na torto, kot nekakšen prt, na drugi pa že lepo zglajena na torti. Razumem, da je elastična, samo skupaj pa najbrž ne gre? Vem, da se bo marsikateri zdelo moje vprašanje smešno, samo mene je tičine kar groza, mika me pa...

 

Lep dan!

jasna

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

22. feb 2008 7:25

Najbrž kar nas punce zanima je to-glede na to, da razvaljate krog, torta je pa v obliki valja, bi se praviloma na tortnih stranih morale narediti črte oz. gube. Kam gredo te gube oz. višek? Začetnica

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

22. feb 2008 7:27

Naj mi bo žlehtnoba oproščena ( mlada kuharica, sashika, jasna ): ko poskusite boste videli kako in kaj, poskusite.

Pa še mimgrede: torta obložena s tičino maso je le lepa, meni osebno so veliko bolj všeč ( za pojest ) torte obložene s kremo ( ni ga čez masleno ).

ežoj

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

22. feb 2008 7:38

Ja, tudi pri meni so problemi s to tičino. Torte so sicer zelo lepe na oko, ampak večino ljudi odnese kar stran od teh tort, ko jih je treba jesti. Zdijo se jim pač umetne, še posebno če je tičina pobarvana s kakšno barvo in nočejo jest, kljub temu da razložim, da lahko dajo maso stran in jim ni treba jesti. Sprašujejo iz česa je masa in iz česa so barve. Imajo pač odpor, zato imam težave in v bistvu rajši delam s čokolado ali smetano. katka http://katka-lopatka.moj-album.com/ Sporočilo je spremenil(a) katka lopatka dne 22. feb 2008 07:38:59

Sweetie  

član od: 22.1.2004

sporočila: 1268

22. feb 2008 7:52

Katka lopatka, mene pa zanima, kako naneseš nutelo na torto? A jo prej malo pogreješ, da je bolj mazljiva? Tudi meni ni preveč všeč maslena krema in iščem drugo rešitev. Sweetie

balu  

član od: 26.1.2006

sporočila: 464

22. feb 2008 8:24

Pa še eno vprašanje iz moje strani.S čim prilepite na tičino stranske rožice,listke oz.vse s čim tičino okrasite ? Mlada kuharca super ,da si odprla to temo. balu

Nena-morje  

član od: 21.12.2005

sporočila: 1110

22. feb 2008 8:33

balu, z navadno vodo (H2O)! Nena Nena-morje

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti